DHKM 5.1.2

Tak, wiem, znowu… Ale to chyba o to chodzi? W końcu aplikacja ma się rozwijać. Mamy nowe DHKM!

Co w nowej wersji

Przede wszystkim odświeżone menu i silnik, bo na to były skargi. Przyśpieszyliśmy nieco działanie, odświeżając część kodu. Co do menu – wrzuciliśmy przycisk „Ulubione” wyżej, żeby był łatwiej dostępny. Dodaliśmy obramowanie czcionki, żeby była lepiej widoczna. Pojawił się też przycisk prowadzący do naszego Fanpage, no i reklamy. Postaramy się, żeby nie były nachalne, ale aplikacja musi się utrzymywać. Mamy nadzieję, że nie macie nam tego za złe (przypominam, że aplikacja jest darmowa).

Menu powinno „chodzić” szybciej i płynniej, po łatce dopasowującej je do wszystkich rozmiarów ekranów – odciążyliśmy silnik aplikacji przerzucając „obliczanie” elementów z programu na Androida. Oczywiście zostawiliśmy tryb fallback, gdyby coś było nie tak. Dodatkowo do silnika wróciła opcja czytania odjazdów przez syntezator mowy. Mieliśmy z nią trochę problemów, dlatego była tyle czasu wyłączona. Niestety zmiana logiki aplikacji, której dokonaliśmy wprowadzając wersję 5.0, wymusiła na nas zmianę podejścia do obsługi mowy. Mamy nadzieję, że to chwilowe nieudogodnienie nie wpłynie znacząco na Wasze niezadowolenie.

Jak już wspominałem wcześniej – przerzuciliśmy obliczanie elementów na Androida. Aplikacja poprawiła tym samym płynność działania, a także obsługę większych wyświetlaczy, na których często elementy były bardzo małe i ledwo klikalne. Oczywiście uaktualnieniu uległ także ekran ustawień – dodaliśmy opcje wyboru filtra odjazdów i wyłączenia syntezatora mowy. Domyślnie aplikacja pokazuje wszystkie odjazdy i ma wyłączony syntezator.

DHKM Beta

Uruchomiliśmy program DHKM Beta. Aby do niego dołączyć, należy posiadać konto Google+, dołączyć do tej społeczności i wyrazić chęć udziału na tej stronie. Proces może wydawać się skomplikowany, jednak wymaga tak naprawdę kilku kliknięć. Niestety, takie są wymagania Google Play co do betatestów. Mamy nadzieję, że wszystko idzie ku lepszemu – dawajcie nam znać o każdej napotkanej przez Was niedogodności a także o Waszych pomysłach na nowe funkcje. Czekamy na naszym fanpage na FB!

Dodaj komentarz